Уулвърхемптън и Болтън завършиха 2:2 в дербито от 13-ия кръг в Чемпиъншип. Българският нападател Мартин Петров игра през цялата среща за гостите. Крилото получи добри оценки за представянето си, но не успя да се разпише.

Младокът Беник Афобе откри за тима на българина в 21-ата минута, но с два гола на звездата си Кевин Дойл (27,30) “вълците” обърнаха резултата. Едва в добавеното време на мача Марк Дейвис успя да изравни за 2:2.

В същото време друг наш талант - Димитър Евтимов, записа пореден мач в групата за Нотингам Форест. Отборът на 19-годишния вратар измъкна също 2:2 при визитата си на Блекпул. Любопитно е, че и тук гостите спасиха точката с гол в последната минута.

В класирането Болтън вече заема 16-о място с 15 точки. Нотингам на Евтимов пък се изкачи до 10-ата позиция с 18 точки.

В останалите мачове: Ипсуич – Дарби 1:2, Милуол – Бирмингам 3:3, Питърбро – Хъдърсфилд 3:1, Барнзли – Кристъл Палас 1:1, Бристъл С – Бърнли 3:4, Кардиф – Уотфорд 2:1, Лийдс – Чарлтън 1:1, Лестър – Брайтън 1:0, Мидълзбро – Хъл Сити 2:0