Българският нападател Мартин Петров донесе победата на Болтън, който се наложи с 3:2 над Бристол Сити в мач от 8-ия кръг на Чемпиъншип.

Крилото се разписа в 82-ата минута за крайния успех. С неговото попадение домакините направиха пълен обрат на резултата. Дейвис беше извел гостите в 3-ата и в 21-ата от дузпа, но Йгълс след половин час игра на "Рийбок Стейдиъм" намали на 1:2. За ремито се погрижи Спиъринг в 62-ата, за да настъпи часът на Марто Петров двадесет минути по-късно за крайното 3:2.

Българският футболист обра овациите на феновете в 90-ата, когато беше заменен от Претли.

В същото време друг нашенец - талантът Димитър Евтимов, записа поредния си мач в групата за Нотингам Форест. Отборът на 19-годишния вратар се наложи с 3:1 над Кардиф Сити.

В класирането Болтън вече заема 15-о място с 14 точки. Нотингам на Евтимов пък се изкачи до 11-ата позиция със 17 точки. предстои обаче още един мач от кръга, който може да доведе до размествания при победа за Блекпул или Бърнли.