Мартин Петров остана резерва за Болтън при победата с 2:0 над Уест Бромич в мач от 19 кръг на Висшата лига. Успехът позволи на Уондърърс да излязат на пето място в класирането.

Матю Тейлър и Йохан Елмандер бяха точни за Болтън, докато „дроздовете”, които имаха предимство в мача пропиляха поне три чисти положения чрез Питър Одемвинги.

Тейлър откри резултата пет минути преди почивката след асистенция на Чунг Йонг Ли. В 86-ата минута Елмандер гарантира победата на домакините при втория си опит.

Карлос Тевес вкара два гола за Манчестър Сити при победата с 3:1 над Нюкасъл като гост. „Гражданите” реализираха две попадения в първите пет минути, когато Гарет Бари и Тевес бяха точни.

Анди Керъл върна един гол за „свраките” 18 минути преди края, но Карлос Тевес уби надеждите на домакините за равенство с попадението си в 81-ата минута.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 19 КРЪГ
От 26 декември (неделя)
Фулъм - Уест Хям 1:3
1:0 Аарън Хюз (11), 1:1 Карлтън Коул (37), 1:2 Фредерик Пикион (45+1), 1:3 Карлтън Коул (73)

Блекбърн - Сток Сити 0:2
0:1 Роберт Хут (51), 0:2 Марк Уилсън (90+3)

Блекпул - Ливърпул - ОТЛОЖЕН
Баланс: 41 мача, 14 победи за Блекпул, 9 равенства, 18 победи за Ливърпул

Болтън - Уест Бромич 2:0
1:0 Матю Тейлър (40), 2:0 Йохан Елмандер (86)

Евертън - Бирмингам - ОТЛОЖЕН
Баланс: 117 мача, 59 победи за Евертън, 34 равенства, 24 победи за Бирмингам

Манчестър Юнайтед - Съндърланд 2:0
1:0 Димитър Бербатов (5), 2:0 Димитър Бербатов (57)

Нюкасъл - Манчестър Сити 1:3
0:1 Гарет Бари (2), 0:2 Карлос Тевес (5), 1:2 Анди Керъл (72), 1:3 Карлос Тевес (81)

Уулвърхемптън - Уигън 1:2
0:1 Уго Родайега (9), 0:2 Том Клевърли (20), 1:2 Стивън Флетчър (87)

На 26 декември (събота) от 19:30 часа