ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Мартин Петров беше с основна заслуга за победата на Болтън с 2:1 над Кардиф в мач от 14-ия кръг на Чемпиъншип в Англия. 33-годишният българин се разписа от дузпа, изравнявайки резултата, след което избраниците на Дъги Фрийдман стигнаха до пълния обрат. Победата на Болтън е доста изненадваща, като се има предвид, че преди двубоя Марто и съотборниците му бяха в дъното на класирането, заемайки 18-ото място, а гостите от Кардиф са лидер. Петров и компания обаче съумяха да спечелят срещата и да прибавят важни 3 точки към актива си, който вече е 18 т. Кардиф пък остава с 28, колкото има и Мидълзбро, надделял по-рано днес с 4:1 срещу Чарлтън.

И за двубоя с Кардиф Марто беше оставен на пейката, като Фрийдман го пусна в игра в 57-ата минута. Тогава Петров замени Дарън Пратли, а 10 минути по-късно реализира за 1:1. Бившият ни национал се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Давид Нгог. Преди това Нуун беше дал преднина на гостите с попадение в 40-ата минута. Крайното 2:1 за Болтън направи Нгог - в 74-ата минута след асистенция на Крис Ийгълс. Малко преди края на мача бившият играч на Ливърпул обаче остави тима си с човек по-малко, след като беше изгонен заради втори жълт картон. Мартин Петров и компания обаче съумяха да запазят крехката си преднина и да се поздравят със сладката победа, която е едва пета за Болтън от началото на сезона във втория ешелон в Англия. За българина пък това е втори гол за този шампионат. На 20 октомври той донесе победата на тима си с 3:2 над Бристол Сити.