Българските национали Мартин Петров и Валери Божинов не помогнаха на Манчестър Сити и тимът загуби като домакин от Фулъм с 1:3. И двамата българи започнаха като титуляри, като Божинов бе заменен в 55-ата минута, а на негово място на терена се появи Еванс. Марто Петров пък остана на полето още няколко минути и в 63-ата минута бе сменен от Робиньо.

Гостите започнаха много добре и в рамките на две минути защитникът на Сити Ричард Дън направи две уникални грешки, след които Фулъм спокойно можеше да води в резултата. В 5-ата минута Дън изпусна Боби Замора, който остана сам срещу Шей Гивън, но вратарят скъси ъгъла и изби топката с тяло. Само две минути по-късно Дън няколко секунди не спря да държи за ръката и да блъска Анди Джонсън, след което нападателят на гостите падна в наказателното поле, но съдията не даде дузпа.

В 28-ата минута Стивън Айрлънд напредна сам през центъра и с удар извън наказателното поле реализира за 1:0 в полза на “гражданите”. В 31-ата минута и Валери Божинов пробва рефлексите на стража на гостите, но топката облиза левия страничен стълб на вратата.

В 50-ата минута Демпси изравни и от тук започнаха мъките на Сити. Само девет минути по-късно Фулъм вече поведе с 2:1 след попадение на Диксън Етуху. Де Йонг сгреши Етуху получи топката около границата на наказателното поле и с хубав удар я прати във вратата на Гивън.

Крайното 3:1 в полза на Фулъм оформи отново Демпси, след като получи пас от Боби Замора../БЛИЦ

РЕЗУЛТАТИ ОТ 32 КРЪГ НА ВИСШАТА ЛИГА
Ливърпул – Блекбърн 4:0
1:0 Фернандо Торес (5), 2:0 Фернандо Торес (35), 3:0 Даниел Агер (83), 4:0 Давид Нгог (90)

Челси – Болтън 4:3
1:0 Михаел Балак (40), 2:0 Дидие Дрогба (48), 3:0 Франк Лампард (60-дузпа), 4:0 Дидие Дрогба (64), 4:1 Андрю О`Брайън (70), 4:2 Крис Башам (64), 4:3 Мат Тейлър (79)

Мидълзбро – Хъл Сити 3:1
1:0 Тунджай Санлъ (3), 1:1 Манушо (9), 2:1 Матю Бейтс (29), 3:1 Марлън Кинг (90)

Портсмут – Уест Бромич 2:2
1:0 Юнес Кабул (33), 1:1 Джонатан Грийнинг (48), 1:2 Крис Брънт (62), 2:2 Нико Кранчар (64)

Съндърланд – Манчестър Юнайтед 1:2
0:1 Пол Скоулс (18), 1:1 Кенуайн Джоунс (56), 1:2 Федерико Македа (76)

Тотнъм – Уест Хям 1:0
1:0 Роман Павлюченко (65)

Уигън – Арсенал 1:4
1:0 Хосам Мидо (17), 1:1 Тио Уолкът (66), 1:2 Микаел Силвестър (71), 1:3 Андрей Аршавин (90) , 1:4 Александър Сонг (90+1)

Сток Сити – Нюкасъл 1:1
1:0 Абдулайе Файе (33), 1:1 Андрю Карол (81)

В неделя, 12 април
Астън Вила – Евертън 3:3
0:1 Фелайни (19), 0:2 Кейхил (23), 1:2 Карю (33), 1:3 Пиенаар (54), 2:3 Милнър (55), 3:3 Бари (66-д)

Манчестър Сити – Фулъм 1:3
1:0 Айрлънд (28), 1:1 Демпси (50), 1:2 Етуху (59), 1:3 Демпси (59)