Българският национал Мартин Петров се отличи с асистенция при победата на Болтън с 3:0 над Уест Хям. Крилото започна мача като титуляр и остана на терена до 79-ата минута, когато бе заменен от Родриго Морено. Домакините поведоха в 14-ата минута след гол на Даниел Стъридж. Само шест минути след това Марто Петров качи топката на главата на корееца Чунг-Йонг Лий, който направи 2:0. В 30-ата минута българинът бе близо да реализира трето попадение за домакините, но ударът му бе блокиран от Джеф Томкинс. Две минути след това Мартин намери в много добра позиция Стъридж, но този път младият нападател не успя да отбележи.

Шест минути след почивката Болтън поведе с 3:0. Даниел Стъридж получи топката от Маркос Алонсо и оформи крайния резултат. В 58-ата минута Демба Ба пропусна отличен шанс да вкара почетен гол за "чуковете". Ударът му с глава бе спасен от вратаря на Болтън Юси Яскелайнен. В 69-ата минута отново Ба, този път уцели гредата.

Челси стигна до изстрадан успех у дома с 1:0 срещу Уигън. Единственото попадение реализира Флоран Малуда в 67-ата минута. След успеха “сините” от Лондон излязоха на трето място с 58 точки, измествайки Манчестър Сити, който в понеделник гостува на Ливърупл. Звездата на Челси Фернандо Торес за пореден път не успя да се разпише и да вкара първия си гол за новия си тим. Той остана резерва, но се появи на терена в последните 30-ина минути. Испанецът имаше две страхотни възможности да отбележи. В първия случай не успя да си спре топката, останал сам срещу вратаря, а във втория - след пас на бившия му съотборник на "Анфийлд" Йоси Бенаюн бе изведен в прекрасна позиция, но Ал Хабси отрази удара му.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 32 КРЪГ
На 9 април (събота)

Уулвърхемптън – Евертън 0:3
0:1 Бекфорд (21), 0:2 Фил Невил (39), 0:3 Диняр Билялетдинов (45)

Блекбърн – Бирмингам 1:1
0:1 Лий Бойър (32), 1:1 Хойлет (45)

Болтън – Уест Хям 3:0
1:0 Даниел Стъридж (14), 2:0 Чунг-Йонг Лий (20), 3:0 Даниел Стъридж (51)

Челси – Уигън 1:0
1:0 Флоран Малуда (67)

Манчестър Юнайтед – Фулъм 2:0
1:0 Димитър Бербатов (12), 2:0 Антонио Валенсия (32)

Съндърланд – Уест Бромич 2:3
1:0 Ники Шори (10-автогол), 1:1 Питър Одемвинге (28), 2:1 Бардсли (31), 2:2 Мулумбу (54), 2:3 Шарнър (72)

Тотнъм – Сток Сити 3:2
1:0 Питър Крауч (11), 2:0 Лука Модрич (18), 2:1 Етерингтън (27), 3:1 Питър Крауч (34), 3:2 Кевин Джоунс (41)

На 10 април (неделя)
15:30 часа Блекпул – Арсенал (Нова Спорт)
Баланс: 73 мача, 13 победи за Блекпул, 21 равенства, 29 победи за Арсенал

18:00 часа Астън Вила – Нюкасъл (Диема)
Баланс: 143 мача, 50 победи за Астън Вила, 30 равенства, 63 победи за Нюкасъл

На 11 април (понеделник)

22:00 часа Ливърпул – Манчестър Сити (Нова Спорт)
Баланс: 149 мача, 74 победи за Ливърпул, 37 равенства, 38 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.