Българският национал Мартин Петров игра цял мач за Болтън, който надви у дома уелския Суонзи с 2:1 и го елиминира в четвъртия кръг на турнира ФА Къп. Петров се отчете с две асистенции, получи и жълт картон.

Двубоят на „Рийбок Стейдиъм” бе изключително равностоен, като в 43-ата минута гостите успяха да поведат в резултат след гол на Люк Мур за 0:1. Радостта на „лебедите” обаче трая твърде кратко, тъй като във втората минута на добавеното време за първата част Дарън Пратли изравни за 1:1. Марто Петров центрира от фаул и Пратли засече с глава.

След почивката домакините започнаха по-настоятелно и натискът им даде резултат в 56-ата минута. Мартин отново се отличи с асистенция, а Кристофър Ийгълс вкара за пълния обрат в мача – 2:1. До края на срещата Болтън бранеше крехкия си аванс, докато гостите от Уелс не успяха да стигнат до нов гол.