Дженоа претърпя домакинска загуба с 1:3 от Парма в мач от осмия кръг на Серия „А“. „Дуковете“ стигнаха до успеха след обрат и отбелязването на три гола в рамките на 14 минути.

Най-интересното в мача се случи в първия половин час. Първо головата машина на „грифоните“ Гжищоф Пионтек се разписа с глава в 6-ата минута след центриране на Дарко Лазович и отбеляза деветия си гол от началото на първенството.

Лука Ригони изравни в 16-ата минута след асистенция на Лука Силигарди. Десет минути по-късно ролите се размениха и Силигарди вкара след пас на Ригони. В 30-ата минута Фабио Чераволо също беше точен за гостите.

С втория си пореден успех Парма събра актив от 13 точки и излезе на седмо място в класирането, точно под местата за участие в евротурнирите. Дженоа е на десета позиция с 12 точки.

ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ В СЕРИЯ "А"