Суонзи се наложи с 2:0 при гостуването на Кристъл Палас в мач от 5-ия кръг на Висшата лига. По този начин "лебедите" изпращат много успешна седмица, в която спечелиха с категоричното 3:0 и визитата на Валенсия в първата си среща от групите на Лига Европа.

Вкаралият на "Местая", а и преди това при равенството 2:2 с Ливърпул - Мичу, днес също отбеляза. Именно звездата на Суонзи откри резултата срещу Кристъл Палас още в началото на двубоя.

Мичу реализира след по-малко от 2 минути игра, след като завърши по отличен начин прострелно подаване на Джонджо Шелви зад защитата на Кристъл Палас. Гостите продължиха да доминират и пропуски пред вратата на Хулиан Сперони направиха отново Мичу и Каняс. Испанският голмайстор на "лебедите" Мичу бе в основата и на втория гол в 48-ата минута, след като навърза двама бранители на съперника и подаде към Нейтън Дайър, разписал се от непосредствена близост - 0:2.

Успехът изкачи Суонзи в горната половина на класирането във Висшата лига, въпреки лошия старт на сезона, който направи уелският тим, воден от Михаел Лаудруп. "Лебедите" вече имат 7 точки, докато Кристъл Палас остава с 3 в актива си, заемайки предпоследното 19-о място.

Уест Хям – Евертън 2:3
1:0 Рейвъл Морисън (31), 1:1 Лейтън Бейнс (62), 2:1 Марк Нобъл (76-дузпа), 2:2 Лейтън Бейнс (83), 2:3 Ромелу Лукаку (85)
21.09.13
17:00 ч.
Нюкасъл – Хъл Сити 2:3
1:0 Лоик Реми (10), 1:1 Роби Брейди (26), 2:1 Лоик Реми (44), 2:2 Ахмед Елмохамади (48), 2:3 Соне Алуко (76
Уест Бромич – Съндърланд 3:0
1:0 Стефан Сосеньон (20), 2:0 Лиам Риджуел (76), 3:0 Морган Амалфитано (90+3)
Арсенал – Сток Сити 3:1
1:0 Аарън Рамзи (5), 1:1 Джеф Камерън (26), 2:1 Пер Мертезакер (36), 3:1 Бакари Саня (72)
22.09.13
15:30 ч.
Кристъл Палас – Суонзи 0:2
0:1 Мичу (2), 0:2 Нейтън Дайър (48)
22.09.13
18:00 ч.
Манчестър Сити – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 148 мача, 40 победи за Манчестър Сити, 49 равенства, 59 победи за Манчестър Юнайтед