Брага записа домакински успех с 2:0 над Партизан в мач от Група "H" на Шампионската лига. Това бе първа победа за португалския тим, който вече има 3 точки и заема 3-ото място като е с шанс за класиране на 1/8-финалите. Лидерът Арсенал отвя с 5:1 Шахтьор (Донецк) и има пълен актив от 9 точки, докато украинците останаха на втората позиция с 6. На дъното е Партизан без спечелена точка след 3 поредни загуби.

В 35-ата минута Лима откри за Брага с отлично изпълнение на пряк свободен удар от 30 метра. Крайното 2:0 за домакините оформи Матеус в 90-ата минута след асистенция на Луис Агияр. /БЛИЦ

Брага - Партизан 2:0
1:0 Лима (35), 2:0 Матеус (90)

bazel
Брага: 84.Фелипе, 3.Паулао, 28.Силвио, 5.Мойсес, 20.Елдерсон, 23.Андрес Мадрид (73-22.Луис Агияр), 88.Вандиньо, 9.Пауло Сезар (69-25.Леандро Салино), 30.Алан, 18.Лима (87-8.Марсио Мосоро), 99.Матеус

_1Партизан: 88.Владимир Стойкович, 2.Александар Милкович, 15.Стефан Савич, 20.Младен Кръстаич, 18.Александар Лазевски, 7.Неманя Томич (88-25.Стефан Бабович), 22.Саша Илич, 10.Алмами Морейра (46-4.Мохамед Камара), 31.Марко Сцепович (54-11.Пиер Боя), 99.Милан Смилянич, 9.Клео