Арсенал загуби гостуването си на Брага с 0:2, като по този начин постави под съмнение участието си в елиминационната фаза на Шампионската лига. И двата гола за успеха на португалците вкара Матеус - в 83-ата и 93-ата минута, като особено красиво бе второто попадение на бразилеца. "Топчиите" остана на второ място във временното класиране на група "H" с девет точки - колкото има и Брага. В последния кръг от груповата фаза "артилеристите" приемат аутсайдера Партизан.

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер даде почивка за този двубой на две от големите си звезди - Рoбин ван Перси и Андрей Аршавин, докато Гаел Клиши остана извън групата заради проблеми с гърба. Като титуляри започнаха Киърън Гибс и Никлас Бендтнер. В състава на Брага Домингош Пасиенса бе направил три промени в сравнение с 11-те които започнаха в Белград преди три седмици, когато португалците спечелиха втората си победа над Партизан в група "H" на Шампионската лига. Мигел Гарсия, Леандро Салино и Лима започнаха вместо Силвио, Мосоро и Пауло Сезар.

Домакините започнаха активно двубоя като удари на Лима и Мойсес в първите минути създадоха впечатление за домакински натиск, който обаче бе лесно овладян от възпитаниците на Арсен Венгер. Te задържаха топката и започнаха да създават на свой ред положения пред Фелипе. Капитанът Фансеск Фабрегас имаше две възможности да открие резултата. Първо - в 20-ата минута след един корнер пропусна да намери рамката на вратата, а десетина минути по-късно стражът на Брага Фелипе спаси и негов опасен удар от пряк свободен удар. Бразилският вратар на Брага отново спаси своя отбор, след като Фабрегас изведе много добре Тио Уолкот, който бе изпреварен в решителния момент от Фелипе. Брага отговори с нов силен удар на Лима, минал встрани от вратата на Фабиански, а Бендтнер бе близо до това да вкара топката в собствената си врата в опита си да изчисти едно остро центриране от ъглов удар. В края на полувремето Уолкот пропиля още една възможност за гостите.

Отново Уолкот изпълни опасно пряк свободен удар в началото на втората част, след който топката мина на сантиметри над напречната греда. След час игра дойде и най-чистото положение за Брага до този момент. Скилачи не изчисти добре с глава едно центриране от дясно и без да иска намери Луис Агиар, чиито изстрел от границата на наказателното поле профуча изключително близо до лявата греда на вратата на Фабиански. Истински неприятната новина за Арсен Венгер дойде малко по-късно, когато в опита си да достигне едно подаване капитанът Сеск Фабрегас получи разтежение и напусна принудително терена, заменен от Самир Насри.

В 77-ата минута Карлос Вела бе буквално посечен от защитник в наказателното поле на Брага, но вместо да даде дузпа, главният рефер показа жълт картон на мексиканеца за симулация.

В 83-ата минута Матеус донесе победата на Брага, завършвайки резултатно една бърза контраатака на домакините. В продължението на редовното време Матеус вкара и втори гол, след като буквално се подигра с отбраната на Арсенал и с мощен удар, който рикошира в напречната греда, направи резултата 2:0./БЛИЦ

Спортинг (Брага) - Арсенал 2:0
1:0 Матеус (83), 2:0 Матеус (90+3)

Спортинг:
84.Фелипе, 5.Мойсес, 2.Алберто Родригес, 15.Мигел Гарсия, 20.Елдерсон, 30.Алан, 88.Вандиньо (90-45.Уго Виана), 25.Леандро Салино, 22.Луис Агиар (80-23.Андрес Мадрид), 18.Лима (81-85.Елтон), 99.Матеус

arsenalАрсенал: 21.Лукаш Фабиански, 27.Еманюел Ебуе, 18.Себастиан Скилачи, 20.Йоан Джуру, 28.Киърън Гибс, 4.Сеск Фабрегас (69-8.Самир Насри), 15.Денилсон, 7.Томаш Росицки, 19.Джак Уилшир, 14.Тио Уолкът (77-11.Карлос Вела), 52.Никлас Бенднер (74-29.Маруан Шамах)