Българският национал Тодор Неделев не успя да се разпише за Майнц при победата с 27:1 срещу аматьорския тим Фрамерсхайм в контрола. Преди това халфът вкара в първите две проверки на „червените” от лятната им подготовка.

Треньорът на Майнц Кристиан Хайдел използва два различни състава в двете полувремена, а Неделев взе участие след почивката, когато бяха реализирани 11 попадение.

Първата част завърши при резултат 16:0, като седем от головете бяха дело на новото попълнение Флориан Нийдерлехнер, три добави Хайро, два вкара Фабиан Фрай и по един път се разписаха Даниел Бросински, Йошинори Муро, Филип Клемент и Лукас Хьолер.

След почивката точни за Майнц бяха Хьолер и Максимилиан Байстер по три пъти всеки, два гола реализира Щефан Бел и по един вкараха Кристоф Мориц, Суат Сердар и Шпиндлер.