Майнц 05 хвърли голямата бомба на 6-ия кръг на Бундеслигата, след като би гранда Байерн насред Мюнхен с 2:1. Така Майнц продължава да е лидер в класирането след шест победи от шест мача.

Мачът започна много динамично и в първите пет минути двата тима си размениха по две опасни положения. За Байерн в 1-ата минута Ивица Олич не можа да засече центриране на Тони Кроос, а две минути по-късно Бастиан Швайнщайгер стреля отдалеч. Гостите от Майнц обаче изобщо не изглеждаха притеснени от именития си съперник и първо Сами Алагуи за малко да изненада Ханс-Йорг Бут с удар по земя от дистанция, а в 5-ата минута Адам Шалай стреля силно от малък ъгъл, но Бут изби. В 14-ата минута Мирослав Клозе изпусна от чиста позиция. Минута след това Левис Холтби влезе в наказателното поле отдясно, подаде топката успоредно на голлинията за Алагуи, който с пета не остави шанс на Бут – 1:0 за Майнц.

В 45-ата минута Байерн изравни при грешка в защитата на Майнц. Бранителят Бо Свенсон върна назад с глава, вратарят Кристиан Веткло обаче беше много далеч и не успя да се върне навреме, за да опази вратата си суха.

В 53-ата минута Бут и Холгер Бадщубер не се разбраха, но футболистите на Майнц не реагираха достатъчно бързо. Баварците продължиха да натискат и първо Ван Бомел изпробва Веткло с удар от 20 метра, а в 71-ата минута Клозе стреля високо с глава. Тогава обаче възпитаниците на треньора Томас Тухел нанесоха втория си удар. Влезлият като резерва Андре Шюрле подаде отдясно към Адам Шалай и той с красив удар от 13 метра донесе трите точки на Майнц 05.

Борусия (Дортмунд) постигна пета поредна победа в днешния си мач от шестия кръг на Бундеслигата срещу новака в елита Санкт Паули. Възпитаниците на треньора Юрген Клоп се наложиха с 3:1 и с 15 точки заемат второто място в класирането, на три точки от лидера Майнц 05.

В 17-ата минута след хубаво двойно подаване с Бариос Кагава центрира към Кевин Гроскройтц и той от шест метра не сбърка за 1:0. Въпреки че "жълто-черните" контролираха събитията на терена, в 26-ата минута новакът в Бундеслигата изненадващо стигна до изравняване. След чудесна комбинация Бартелс подаде с пета към Роувен Хенингс и той направи 1:1.

Второто полувреме започна перфектно за гостите от Дортмунд, които само пет минути след подновяването на играта удвоиха преднината си. Марио Гьотце напредна до аутлинията, след което върна назад към Кагава и японският халф се разписа от 10 метра. В 59-ата минута Нури Сахин стреля от 25 метра, но вратарят Кеслер изби с върха на пръстите си в гредата. Две минути по-късно обаче с второто си попадение за двубоя Кевин Гроскройтц окончателно успокои "жълто-черните" фенове. Кеслер отби с мъка силен удар на Бариос, но при добавката Гроскройтц направи 3:1.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГАТА, 6 КРЪГ

От 24 септември (петък)
Кьолн – Хофенхайм 1:1
1:0 Лукас Подолски (17), 1:1 Демба Ба (54)

На 25 септември (събота)
Байерн – Майнц 1:2
0:1 Алагуи (15), 1:1 Свенсон (45-автогол), 1:2 Шалай (77)

Шалке 04 – Борусия (Мьонхенгладбах) 2:2
0:1 Даемс (15-дузпа), 0:2 Брадли (43), 1:2 Хунтелаар (52), 2:2 Раул (87)

Щутгарт – Байер (Леверкузен) 1:4
0:1 Хупиа (19), 0:2 Видал (21), 1:2 Кузманович (53), 1:3 Хано Балич (69), 1:4 Сам (88)

Айнтрахт (Франкфурт) – Нюрнберг 2:0
1:0 Теофанис Гекас (17), 2:0 Крис (88)

Санкт Паули – Борусия (Дортмунд) 1:3
0:1 Гроскройтц (17), 1:1 Хенингс (26), 1:2 Кагава (50), 1:3 Гроскройтц (61)

19:30 часа Вердер – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 7 мача, 4 победи за Вердер, 1 равенства, 2 победи за Хамбургер