Майнц продължи с отличното си представяне и записа седма поредна победата от началото на сезона в Бундеслигата, като този път се справи с Хофенхайм - 4:2.

Така Майнц продължава да е лидер в класирането след 7 победи от 7 двубоя и пълен актив от 21 точки. Вторият Борусия (Дортмунд) е с 15 и мач по-малко.

Трагичното представяне на Шалке 04 продължи и днес. Участникът в Шампионската лига допусна пето поражение от началото на сезона в Бундеслигата, този път с 1:2 като гост на Нюрнберг.

Възпитаниците на Феликс Магат завършиха мача с човек по-малко. Втори жълт и съответно червен картон получи халфът Джърмейн Джоунс в 53-ата минута. Малко след това падна и първото попадение за домакините. Негов автор стана Майк Франц в 62-ата. В 74-ата холандският нападател Клаас-Ян Хунтелаар изравни - 1:1, но шест минути преди края капитанът на Нюрнберг Андреас Волф донесе победата на тима си с 2:1.

Във временното класиране Шалке 04 е на предпоследното 17-о място с едва 4 точки от 7 изиграни шампионатни мача. Последният Щутгарт е с 3, а утре приема Айнтрахт (Франкфурт) и има шанс да изпревари "кралскосините".

Българският национал Илиян Мицански бе резерва за Кайзерслаутерн при гостуването на Хамбургер, загубено с 1:2.

Сърджан Лакич откри за "лаутерите" още в 3-ата минута, но с попадения на Гойко Качар в 69-ата и Ерик Чупо-Мотинг в 84-ата Хамбургер стигна до пълния обрат и трите точки.

Мицански се появи на терена в 88-ата минута, но не успя да помогне на тима си да вземе поне точка от Хамбургер. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 7 КРЪГ

От 1 октомври (петък)
Хановер – Санкт Паули 0:1
0:1 Мариус Еберс (6)

От 2 октомври (събота)

Хамбургер – Кайзерслаутерн 2:1
0:1 Сърджан Лакич (3), 1:1 Гойко Качар (69), 2:1 Ерик Чупо-Мотинг (84)

Майнц – Хофенхайм 4:2
1:0 Сами Алагуи (2), 1:1 Демба Ба (41), 2:1 Адам Шалай (47), 3:1 Густаво Луис (59-автогол), 3:2 Гълфи Сигурдсон (64), 4:2 Андре Шурле (74-дузпа)

Борусия (Мьонхенгладбах) – Волфсбург 1:1
0:1 Томас Каленберг (27), 1:1 Торбен Маркс (65)

Фрайбург – Кьолн 3:2
1:0 Ян Розентал (4), 2:0 Ян Розентал (11), 2:1 Йозеф Мохамад (22), 2:2 Адам Матушчук (50), 3:2 Папис Сисе (70)

Нюрнберг – Шалке 04 2:1
1:0 Майк Франц (62), 1:1 Клаас-Ян Хунтелаар (74), 2:1 Андреас Волф (84)

На 3 октомври (неделя)
16:30 часа Щутгарт – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 80 мача, 35 победи за Щутгарт, 18 равенства, 27 победи за Айнтрахт (Франкфурт)

18:30 часа Байер (Леверкузен) – Вердер
Баланс: 60 мача, 14 победи за Байер (Леверкузен), 24 равенства, 22 победи за Вердер

18:30 часа Борусия (Дортмунд) – Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 82 мача, 18 победи за Борусия (Дортмунд), 26 равенства, 38 победи за Байерн

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.