Майорка записа важен успех в борбата си за четвъртото място в Примера дивисион, след като се наложи с 3:1 в гостуването си на Атлетик (Билбао) от 35-ия кръг. Гостите първи откриха резултата в 43-ата минута след точен изстрел на Гонсало Кастро с глава след центриране от корнер. Атлетик изравни в самия край на първата част след удар с глава на Фернандо Йоренте.

В началото на второто полувреме обаче в рамките само на две минути Майорка довърши своя съперник, вкарвайки два бързи гола. Първо в 49-ата минута Жозе Карлуш Нунес от воле след корнер прати топката в мрежата зад Горка Ираисос. В 51-ата минута Адурис оформи крайното 3:1 за Майорка.

Така тимът продължава да брани четвъртата си позиция в класирането с актив от 59 точки. Атлетик е на път да изпусне влака за евротурнирите, като вече пети пореден мач няма успех в първенството и се срина до 8-ото място с 50 точки./БЛИЦ