Майорка и Севиля поделиха точките в двубоя помежду си от испанската Примера дивизион. Късният мач от програмата приключи при резултат 2:2.

Домакините от Майорка поведоха в резултата в 16-ата минута чрез Йенега. В 30-ата минута Севиля стигна до дузпа, която бе превърната в гол от Негредо. До почивката обаче Майорка отново успя да вземе преднина, след като в 43-ата минута Де Гусман се разписа. Крайният резултат в мача бе оформен от Ракитич, който вкара за 2:2 в 68-ата минута.

По-рано лидерите в подреждането Барселона и Реал (Мадрид) записаха победи, съответно над Алмерия и Атлетик (Билбао). Разликата на върха между двата гранда остава осем точки в полза на каталунците.

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 31 КРЪГ
На 9 април (събота)

Атлетик (Билбао) – Реал (Мадрид) 0:3
0:1 Кака (14-дузпа), 0:2 Кака (54-дузпа), 0:3 Кристиано Роналдо (70)

Барселона – Алмерия 3:1
0:1 Корона (50), 1:1 Лионел Меси (53-дузпа), 2:1 Тиаго Алкантара (64), 3:1 Лионел Меси (90+2)

Майорка – Севиля 2:2

На 10 април (неделя)
18:00 часа Спортинг (Хихон) – Осасуна
Баланс: 39 мача, 18 победи за Спортинг (Хихон), 7 равенства, 14 победи за Осасуна

18:00 часа Еркулес – Еспаньол
Баланс: 39 мача, 9 победи за Еркулес, 12 равенства, 18 победи за Еспаньол

18:00 часа Расинг (Сантандер) – Леванте
Баланс: 7 мача, 1 победа за Расинг (Сантандер), 2 равенства, 4 победи за Леванте

18:00 часа Малага – Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 37 мача, 7 победи за Малага, 10 равенства, 20 победи за Депортиво (Ла Коруня)

20:00 часа Атлетико (Мадрид) – Реал Сосиедад (ТВ +)
Баланс: 115 мача, 54 победи за Атлетико (Мадрид), 28 равенства, 33 победи за Реал Сосиедад

22:00 часа Валенсия – Виляреал (ТВ +)
Баланс: 23 мача, 8 победи за Валенсия, 5 равенства, 10 победи за Виляреал