Майорка победи у дома борещия се за спасение Сарагоса с 1:0 в среща от 35-ия кръг на Примера дивисион. Единственото и победно попадение за балеарците отбеляза Виктор (33) след чудесно извеждащо подаване на Гонсало Кастро. След успеха си Майорка е на 12-о място с 43 точки, докато арагонци остават в зоната на изпадащите на 18-а позиция с 31 пункта и на 5 точки от спасителния бряг.

В същото време Спортинг (Хихон), който също се бори своето оцеляване в елита, записа важна домакинска победа над Райо Валекано с 2:1. Още в 18-ата минута аржентинецът Гастон Сангой даде аванс на домакините, но след почивката в 51-ата минута Лабака възстанови статуквото за 1:1. В 78-ата минита Мате Билич донесе победата за Спортинг с 2:1. След успеха си астурийци остават 19-и, но вече с 31 точки, колкото има и 18-ия Сарагоса. И двата тима са на 5 точки от 17-ата спасителна позиция. Райо Валекано е 14-и с 40 пункта.