Наставникът на Барса Пеп Гуардиола остави ядрото на отбора извън групата предвид протоколния характер на срещата. Каталунците излязоха без Валдес, Пуйол, Чави, Меси, Туре Яя, Пике и Серхи Бускетс, като в стартовия състав се появиха момчета от дубъла като третия вратар Ойер, халфа Чавиер Торес и младия Педро Родригес. Сред титулярите блестеше името на Самуел Ето*о, който с капитанската лента се бореше за голмайсторската корона, и на титулярните защитници Алвеш и Абидал. В десетата минута прекрасен пас на Боян Къркич намери Самуел Ето*о, който с прехвърлящ удар с глава откри резултата - 1:0, вкарвайки своя гол номер 29 в първенството. Секунди по-късно Хлеб си спечели позиция за стрелба, но вратарят Моя парира. В 15-ата минута хубав пробив на Педро по дясното крило завърши с много добър пас, успореден на голлинията, но Рамис чукна в последния момент преди връхлитащия на празна врата Боян. Още пет минути по-късно Гудьонсен пусна извеждащ пас към Ето*о, който надбяга двама опоненти, но не излъга стража Моя. В 28-ата отново камерунецът беше на голова позиция, но двата му последователни шута бяха блокирани от вратаря, след като Алвеш премина половин терен с топка в краката. Островният тим рядко създаваше опасности пред неопитния Ойер. След многоходова атака в 37-ата минута Марио Суарес стреля с глава, но слабо и стражът на "лос кулес" улови. В 44-ата минута отново Ето*о беше пред гола след странен рикошет, но стреля несъобразително. В добавеното време корнер застраши преднината на Барса, но нямаше кой да протегне крак и да реализира.

Майорка започна по-нахъсано втората част. В 48-ата минута постепенна атака с много подавания изведе Алхасан Кейта на стрелкова позиция, но шутът му беше блокиран. Минутка по-късно Ето*о загуби поредната си битка с вратаря Моя, след като стражът отблизо улови посоката на удара. В 57-ата минута за сетен път Самуел беше изведен зад защитата, но стреля нескопосано. В 71-вата минута Ойер се излъга от рикошет и не успя да улови, но при добавката третият вратар на Барса спря устремения към гола Аранго. Само две минути по-късно обаче венесуелският щурмовак изпълни технично фаул и не остави шансове на младия каталунски страж - 1:1. В 78-ата Клебер Сантана скочи най-съобразителното в наказателното поле и с диагонален удар направи 2:1 за Майорка. В 82-рата вратарят на Барселона изпревари решаващо Аранго, спасявайки вратата си от трети гол. В 90-ата минута Ето*о тресна напречната греда с глава и не успя да изравни. В добавеното време дойде кулминацията на пропуските на Самуел. Африканецът получи съмнителна дузпа и от бялата точка нацели страничната греда. /БЛИЦ