Майорка започна новия сезон в Примера дивисион с домакински успех срещу Еспаньол с 1:1 в среща от втория кръг. Първият кръг бе отложен за януари заради стачка на играчите.

Единственото и победно попадение за балеарците срещу „папагалчетата” вкара Джонатан Де Гузман с 62-ата минута. До края на мача нови голове не паднаха и така възпитаниците на датския наставник Михаел Лаудруп се поздравиха с трите точки.

В друг мач от кръга Хетафе и Леванте поделиха точките след 1:1. Домакините от едноименното мадридско предградие поведоха в резултата с попадение на венецуелеца Николас Федор с 62-ата минута. Хетафе обаче не можа да задържи аванса си до края на мача, след като гостите от Валенсия стигнаха до равенството в 77-ата минута, когато точен за 1:1 бе Хуанлу.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 2 КРЪГ
27.08.11
19:00 часа
Спортинг (Хихон) - Реал Сосиедад 1:2
0:1 Агирече (35), 0:2 Агирече (65), 1:2 Мигел Куевас (68-дузпа)
27.08.11
21:00 часа
Валенсия - Расинг (Сантандер) 4:3
1:0 Солдадо (2), 1:1 Солдадо (7-автогол), 1:2 Акоста (14), 1:3 Адриан (56), 2:3 Рами (58), 3:3 Солдадо (88), 4:3 Солдадо (90)