Тимът на Майорка победи Райо Валекано с 1:0 в ранния неделен мач от испанската Ла Лига. Домакините стигнаха до успеха благодарение на гол на Ведат Муричи четвърт час преди края на редовното време.

Майорка можеше да открие резултата още в самото начало на срещата, но ударът на Роберт Наваро във втората минута срещна десния стълб. Отново Наваро отправи опасен шут в добавеното време на първата част, спасен от вратаря Аугусто Батая.

Така се стигна до 75-ата минута, когато Муричи засече с глава в мрежата центриране на Даниел Родригес. В добавеното време на срещата Антонио Санчес от Майорка вкара и втори гол, но той бе отменен след преглед със системата за видео асистенция на съдиите, тъй като в градежа на атаката е имало футболист в положение на засада.

Майорка се изкачи на пето място в класирането, като вече има 17 точки, колкото има и Атлетико Мадрид с мач по-малко. Райо Валекано е на девета позиция.