ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Световният вицешампион Франция се измъчи за минимална домакинската победа с 1:0 срещу Гърция с 1:0 на „Стад дьо Франс“ в мач от група "B" на квалификациите за Европейското първенство в Германия следващото лято. Килиан Мбапе (55-дузпа) преби 11-метров наказателен удар, отсъден след намеса на ВАР, за да запази 100-процентовия актив на "петлите", които са лидери в групата с 12 точки. Гърците са втори с шест по-малко и двубой повече. Това беше гол номер 54 за Мбапе през сезона (за ПСЖ и Франция), с което подобри върховото постижение на Жюст Фонтен (53) от сезон 1957/1958. Следват Филип Гонде (51) през 1965/1966 и Карим Бензема (50) 2021/2022.

Едва в 25-ата минута се стигна до първата интересна ситуация в срещата, след като Рандал Коло Муани получи центриране, но ударът му с глава премина вляво от вратата. В 44-ата минута Жул Кунде стреля по земя в средата на вратата, а Одисеас Влаходимос спаси.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

След почивката в 50-ата минута Франция получи дузпа за нарушение на Константинос Мавропанос. Ситуацията бе гледана от ВАР в продължение на три минути и решението бе потвърдено, а Килиан Мбапе изпълни от бялата точка и Влаходимос спаси. Дузпата обаче бе пребита заради навлязъл защитник в наказателното поле и при втория опит Мбапе реализира за 1:0.

В 70-ата минута Мавропанос извърши нарушение като последен в защита, за което получи директен червен картон и гостите завършиха мача в намален състав. Антоан Гризман изпълни свободния удар, но стреля над вратата.

В 82-рата минута Гризман пусна пас по конец за Килиан Мбапе, който не успя да преодолее Влаходимос. В последната минута от редовното време Едуардо Камавинга пробва късмета си от далечна дистанция, но ударът му премина малко над напречната греда.

В другия мач от групата Ейре разби Гибралтар с 3:0 след голове на Майкъл Джонстън (52), Еван Фъргюсън (59) и Адам Айда (90+2‘). Британците са трети с три точки, а гибралтарците пети без нито една точка.