Шампионът ПСЖ надви трудно у дома Ница с 2:1 в мач от деветия кръг на френската Лига 1.

Парижани поведоха в 29-ата минута с изящно изпълнение на Лионел Меси от пряк свободен удар. Аржентинецът не остави шансове на датския страж Каспер Шмайхел.

Гостите изравниха в 47-ата минута, след като Юсеф Атал намери Гаетан Лабор в наказателното поле, а той засече топката в мрежата на Донарума за 1:1.

В 71-ата минута Каспер Шмайхел отказа Нуно Мендеш, който си освободи пространство да стреля и се пробва късмета си без успех.

В 83-ата минута влезлият като резерва Килиан Мбапе получи страхотен пас от Норди Мукиеле и сам срещу вратаря не сгреши за крайното 2:1.

Това бе първи случай от началото на сезона, в който Мбапе не започва като титуляр в мач на ПСЖ, който се върна на върха с 25 точки и има 2 повече от Олимпик (Марсилия). Ница заема 13-а позиция с 8 точки.