Бившият вратар на Славия и ЦСКА Райс Мболи бе титуляр за Криля советов при равенството 1:1 като гост на Том (Томск) в мач от 8 кръг на руската Премиер лига.

Домакините откриха резултата след час игра. Ренат Сабитов центрира в наказателното поле на гостите и топката попадна на крака на Джордже Йокич, който с удар от воле простреля Мболи.

Том можеше да удвои аванса си 15 минути по-късно, но на празна врата Никита Баженов би над напречната греда от два метра. Две минути преди края Криля советов открадна точка с гол на Сергей Кузнецов.

Това е четвъртото равенство от началото на сезона за тима от Самара, който заема 14-ото място със 7 точки и мач по-малко. Том е 11-и с 9 точки. Лидер е Зенит с 14 точки./БЛИЦ