Алжир победи Румъния с 2:1 в контрола, която се игра в швейцарския град Каруж. Двубоят бе част от подготовката на тима от Африка за световното първенство в Бразилия от 12 юни до 13 юли.

Това беше трети пореден успех за "пустинните лисици". Цял мач за Алжир записа вратарят на ЦСКА Райс Мболи. Набил Бенталеб изведе Алжир напред в резултата в 22-ата минута, но Александру Чипчиу в 28-ата изравни. Судани донесе победата на северноафриканците в 66-ата минута след асистенция на Слити Тайдер.

В друга контрола Унгария победи Албания с 1:0. Единственото попадение заби Томаш Пришкин в 82-ата минута от дузпа.

Ямайка и Египет пък направиха 2:2. Мохамед ел Нени откри за "фараоните" още в 5-ата минута. В 27-ата Саймън Дайкинс (Дарби Каунти) изравни, а в 38-ата Джоел Грант (Йеовил) направи обрата пълен. Басин Мосри фиксира ремито 2:2 в 72-ата минута.