Бившият халф на Левски Димитър Телкйски отбеляза втория гол за тима си Апоел Тел Авив при ценната победа като гост на Апоел Кирят Шмона с 3:1. Мечо и Топчо започнаха като титуляри и играха цял мач за тима от Тел Авив.

Домакините от Кирят Шмона откриха резултата в 18-ата минута чрез Царфати, отборът на българите направи пълен обрат. Бадир изравни в 45-та минута, а Телкийски изведе Апоел напред веднага след почивката в 48-ата минута. Крайното 1:3 пък бе оформено от Зехави в последната 90-а минута.

С тази си победа Апоел се изкачи на първо място във временното класиране с актив от 56 точки, следван от Макаби Хайфа с 56. До края на шампионата остават 4 кръга, а тимът от Хайфа гостува днес на Бней Сакхин и може отново да си върне лидерската позиция. /БЛИЦ