Българските футболисти Димитър Телкийски и Крум Бибишков вкараха по едно попадение за Апоел (Рамат Ган) при равенството 2:2 като гост на Ашдод в мач от 13 кръг на израелската Лигат Ал.

Димитър Макриев бе в титулярния състав на домакините, но не успя да се отчете с гол. Телкийски бе в стартовите 11 на гостите и в 10-ата минута даде аванс на Апоел с гол от дузпа.

Елин Топузаков не игра за тима от Рамат Ган, а Крум Бибишков се появи на терена в 76-ата минута. Ашдод успя да обърне резултата с два гола на Моше Охайон, като първото попадение бе от дузпа.

Бибишков донесе точката на Апоел седем минути преди края. Въпреки равенството тимът от Рамат Ган е на последното място с една точка, въпреки че има записани победа и три ремита. От актива на клуба са отнети 4 точки. Ашдод е 9-и със 17 точки./БЛИЦ