Лестър си гарантира, че ще посрещне Коледа на върха на класирането на Висшата лига, след като в мач от 17 кръг се наложи с 3:2 като гост на Евертън.

Рияд Марез откри резултата в 27-ата минута с точни изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение на Рамиро Фунес Мори срещу Шинджи Оказаки. Пет минути по-късно Ромелу Лукаку изравни.

„Лисиците“ възстановиха аванса си в 65-ата минута. Марез отново вкара дузпа, след като вратарят Тим Хауърд фаулира Джейми Варди в наказателното поле.

Четири минути след това Оказаки също се разписа за гостите след асистенция на Варди. Минута преди края Кевин Миралас вкара втория гол за „карамелите“ в мача.

Така Лестър събра 38 точки и е само на две от изпълнение на поставената преди началото на сезона цел – набиране на 40 точки, които се считат за достатъчни за оцеляване във Висшата лига. „Лисиците“ имат аванс от пет точки пред Арсенал, който е с мач по-малко. Евертън е десети с 23 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 17 КРЪГ
19.12.15
17:00 ч.
Уест Бромич – Борнемут 1:2
0:1 Адам Смит (52), 1:1 Гарет Маколи (79), 1:2 Чарли Даниелс (87-дузпа)
19.12.15
17:00 ч.
Сток Сити – Кристъл Палас 1:2
0:1 Конър Уикъм (45+2-дузпа), 1:1 Боян Къркич (76-дузпа), 1:2 Ли Чун Йон (88)
19.12.15
17:00 ч.
Евертън – Лестър 2:3
0:1 Рияд Марез (27-дузпа), 1:1 Ромелу Лукаку (32), 1:2 Рияд Марез (65-дузпа), 1:3 Шинджи Оказаки (69), 2:3 Кевин Миралас (89)
19.12.15
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Норич 1:2
0:1 Камерън Джеръм (38), 0:2 Александър Тетей (54), 1:2 Антони Марсиал (66)
19.12.15
17:00 ч.
Челси – Съндърланд 3:1
1:0 Бранислав Иванович (5), 2:0 Педро (13), 3:0 Оскар (50-дузпа), 3:1 Фабио Борини (53)
Арсенал – Манчестър Сити (Диема Спорт)
Баланс: 160 мача, 82 победи за Арсенал, 40 равенства, 38 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.