Медиите в Мадрид не пестят похвалите си за играта на Реал и победата с 2:1 над шампиона Барселона на "Камп Ноу".

Успехът на "белия балет" на практика гарантира първа титла на тима от 2008-ма година насам. "Реал (Мадрид) беше просто чудесен миналата нощ", бе коментарът на радио "Марка".

Радиостанцията Кадена Копе междувременно обяви, че е възможно Барселона да спечели четвърта поредна титла", въпреки че четири кръга преди края на сезона изостава със седем точки.

Победата на Реал е на първите страница на всеки испански вестник днес, като най-вече има снимки на Жозе Моуриньо и Кристиано Роналдо.

"Моуриньо даде на Реал шампионския манталитет - нещо, което липсваше на клуба в последните години", пише вестник "Ас".

Реал постави нов рекорд по отбелязани голове в един сезон в Испания и вече има 109 попадения.

Роналдо донесе успеха на "белия балет" в 73-ата минута и излезе начело в списъка на голмайсторите с 42 гола.

Медиите в Мадрид дори обявиха "края на ерата" за Барселона. Според пресата в Каталуния Барселона все още е най-добрият отбор в света и ще покаже това във вторник срещу Челси на полуфиналите в Шампионската лига.

Вестник "Спорт" се надява, че Барселона ще се класира за финала на Шампионската лига и ще вземе "пълен реванш" срещу Реал (Мадрид) в Мюнхен.