Мексико победи с 2:0 Нова Зеландия в контрола. Срещата между два от финалистите на предстоящото световно първенство бе наблюдавана от повече от 90 хиляди зрители на стадион “Роуз Боул”.

21-годишният нападател на Гуадалахара Ернандес даде аванс на Мексико в 54-ата минута, като това е неговото трето попадение в два мача. Той се разписа с глава, след като наказа пасивност на защитата и закъсняло излизане на вратаря на Нова Зеландия Глен Мос след центриране на играча на ПСВ Айндховен Карлос Салсидо.

Четири минути по-късно Карлос Вела мина между трима защитници и с удар от 10 метра прати топката за втори път в новозеландската врата.

Мексико е в една предварителна група с домакините от Южна Африка, както и Франция и Уругвай. Нова Зеландия попадна при световните шампиони Италия, както и с Парагвай и Словакия./БЛИЦ