Мексико поведе на Тринидат и Тобаго още в 1-ата минута на срещата след гол на Гийермо Франко. До самия край на полувремето “сомбрерата” успяха да задържат преднината си, преди Хейдън Тинто от гостите да възстанови равенството за 1:1 с попадението си 45-ата минута. Все пак след почивката възпитаниците на шведа Свен Йоран Ериксон успяха да изтръгнат трите точки, след като точен за крайното 2:1 бе Оскар Рохас в 51-ата минута.

В другия мач от тази квалификационна зона Хондурас успя да спечели срещу Салвадор минимално с 1:0. Единственото и победно попадение в мача падна още в 13-ата минута, а негов автор бе Карлос Пайон.

След изиграването на срещите от този кръг на квалификациите лидер в групата е отборът на Коста Рика с 12 точки, следван от САЩ с 10, Хондурас с 7, Мексико с 6, Салвадор с 5 и Тринидат и Тобаго с 2. /БЛИЦ