Мексико победи с 2:0 Хондурас след продължения (0:0 в редовното време) и се класира на финала на турнира Голд Къп. "Ацтеките" ще спорят за трофея със САЩ, който също тази нощ надделя с минималното 1:0 над Панама с гол на звездата Клинт Демпси.

Мачът между Мексико и Хондурас бе равностоен в редовното време, въпреки че Джовани Дос Сантос направи непростим пропуск малко преди началото на продълженията, когато бе изведен сам срещу вратаря на противника.

В двете части от по 15 минути мексиканците не оставиха шансове на Хондурас и се поздравиха с крайния успех. Алдо Де Нигрис откри резултата в 93-ата минута, засичайки с глава центрираната от корнер топка.

В 99-ата минута звездата от Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес оформи крайното 2:0, довкарвайки кълбото почти от голлинията. Това бе седмото попадение на Чичарито от началото на турнира Голд Къп.

Финалът между Мексико и САЩ ще се играе в 4:00 часа сутринта в неделя в Калифорния.