Мексико - Нигерия е финалът на Мондиала за юноши до 17 години. Мачът за титлата в тази възраст ще се играе в петък от 20,00 часа българско време. По-рано в същия ден за бронзовите медали ще спорят Аржентина и Швеция. Защитаващият титлата си отбор на “ацтеките” победи на полуфинала Аржентина с 3:0. Головете вкараха Иван Очоа (5, 21) и Марко Гранадос (86). Вратарят на Аржентина Аугусто Батала спаси дузпа, изпълнена от Хоакин Ибанес при 0:2. Аржентина завърши с 9 души на терена, след като червени картони получиха Ибанез още в 31-ата минута (директен червен картон), а секунди преди края бе санкциониран и вратарят Батайа. Наложи се полеви играч да го замени на вратата, но само за няколко секунди.

Нигерия пък ще играе за рекордния седми път на финал на Световното първенство в тази възраст, като има три победи и три загубени финала. Суперорлите отнесоха Швеция с 3:0. В 21-ата минута Тайво Авоний откри, а в 80-ата и в 81-ата минута Самуел Окон и Чидера Езе решиха всичко. Любопитното е, че Нигерия и Мексико бяха в една предварителна група на това първенство, като африканците разгромиха световните шампиони с 6:1.