Мексико спечели за девети път в историята си Златната купа на КОНКАКАФ. Това стана факт след победата с 1:0 над Панама на финала, игран в Ингълууд (щат Калифорния). Успехът на „ацтеките“ дойде в самия край на двубоя, а в герой се превърна една от резервите в състава на селекционера Хайме Лосано.

Мексико вкара гол през първото полувреме, но попадението на Хенри Мартин беше отменено заради засада след проверка на ситуацията с ВАР. Сантияго Хименес реализира единствения гол в 88-ата минута. Нападателят на Фейенорд влезе като резерва само три минути по-рано и се разписа след асистенция на Орбелин Пинеда.

Мексико е рекордьор по спечелени отличия от Златната купа на КОНКАКАФ с деветте си трофея. САЩ има седем. Канада е единственият друг носител на титлата, като постига единствения си успех през 2000 г.