Мексико спечели за шести път в историята си турнира в зона КОНКАКАФ "Златна Купа". На финала Мексико надигра домакина САЩ с 4:2. "Ацтеките" губеха с 0:2 в резултата, но още до почивката върнаха и двата гола, а през второто полувреме осъществиха пълен обрат и грабнаха трофея. Пабло Барера вкара два гола за победителите (29, 50), а по веднъж за Мексико се разписаха Андрес Гуардадо (36) и Джовани дос Сантос (77), който вкара много красиво попадение. За американците точни бяха Майкъл Брадли (8) и Лендън Донован (23).

Още в 6-ата минута Джовани дос Сантос отправи опасен изстрел към противниковата врата, но в аут. В 8-ата минута синът на селекционера на САЩ Боб Брадли – Майкъл, изпрати топката в мрежата зад Талавера с глава след центриране от ъглов удар. В 12-ата минута нападателят на Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес - Чичарито направи пропуск, след като не уцели вратата на САЩ с удар с глава. Три минути след това Чичарито направи нов пропуск, този път уцели гредата отблизо. В 23-ата минута опитният Лендън Донован беше изведен в отлична позиция в наказателното поле на Мексико и с точен изстрел направи резултата 2:0.

Мексиканците обаче много бързо върнаха едно попадение. В 29-ата минута Чичарито изведе Пабло Барера сам срещу вратаря и той с много прецизен удар намали на 1:2. Само седем минути след това резултатът вече бе равен. Джо дос Сантос стреля, защитник на САЩ игра лошо и от непосредствена близост халфът Андрес Гуардадо изпрати топката в мрежата за 2:2. В последните секунди на първата част мексиканците дори можеха да осъществят пълен обрат, но Дос Сантос пропиля добра възможност.

Обратът стана факт в 50-ата минута, когато Барера с хубав фалцов удар реализира за 3:2 с удар от наказателното поле. В 60-ата минута само липсата на късмет попречи на домакините да изравнят резултата. Нападателят на Фулъм Клинтън Демпси стреля прекрасно без подготовка, но ударът му срещна гредата. В 77-ата минута Джовани дос Сантос направи 4:2 за Мексико с изключително красив гол. Полузащитникът мина цялата отбрана на американците плюс вратаря Хауърд и с красив прехвърлящ удар реализира.

Двамата треньори направиха общо три принудителни смени. Заради травми преждевременно терена напуснаха Стив Черундоло за САЩ, Рафа Маркес и Карлос Салсидо за Мексико.

САЩ - Мексико 2:4
1:0 Брадли (8), 2:0 Донован (23), 2:1 Барера (29), 2:2 Гуардадо (36), 2:3 Барера (50), 2:4 Дос Сантос (77)