Звездата на Барселона Лионел Меси е аут от игра поне за три седмици. Това обявиха от лекарския екип на каталунския клуб след след първия четвъртфинален мач срещу Пари Сен Жермен, който завърши 2:2 във френската столица. Аржентинецът твърдо пропуска реванша на "Камп Ноу".

Именно Меси откри резултата в 38-ата минута, след като Дани Алвес го изведе с феноменален пас зад защитата на парижани и аржентинецът не остави никакви шансове за вратаря Салваторе Сиригу – 1:0. Това бе 59-и гол за Меси в 77-ия му мач в Шампионската лига. Само легендата на Реал (Мадрид) Раул е вкарвал повече (71 попадения в 142 срещи).

В самия край на първото полувреме Лео получи мускулна травма в дясното бедро и на почивката бе заменен принудително от Сеск Фабрегас.
След почивката пък пострада и Хавиер Масчерано. Защитникът разтегна връзки в коляното. Той също е аут за реванша с ПСЖ. Неговото състояние е по-тежко от това на Меси и ще се върне в игра чак след шест седмици.