ПСЖ завърши 1:1 у дома с Ланс в мач от 34-ия кръг на френската Лига 1 и си гарантира и математически шампионската титла. Голът за парижани бе дело на Лионел Меси (68), които им осигури трофея, а за гостите се разписа Корентен Жан (88) в самия край.

Домакините имаха шанс да поведат в 24-ата минута, но удар на Неймар от изгодна позиция премина встрани от вратата. Две минути по-късно Ашраф Хакими нанесе бомбен шут, но Жан-Люи Лека спаси с блестяща намеса, а 31-ата минута отрази и удар на Лео Меси. Малко след това Килиан Мбапе шутира покрай вратата.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката в 57-ата минута Ланс остана с човек по-малко, след като Кевин Дансо получи втори жълт картон. Домакините се възползваха от численото си превъзходство, като в 68-ата минута Неймар намери Меси, аржентинецът си спря топката и реализира за 1:0.

В 79-ата минута парижани имаха претенции за дузпа заради нарушение срещу Килиан Мбапе в наказателното поле, но съдията не посочи бялата точка. Две минути преди края на редовното време Ланс изненадващо успя да изравни. Дейвер Машадо намери Корентен Жан, който с хубав удар порази вратата на Кейлор Навас и оформи крайния резултат.

След равенството ПСЖ има 78 точки и е недостижим на върха, печелейки десета шампионска титла. Ланс заема седмото място с 54 точки.

В друг мач от кръга по-рано Монако спечели с 4:1 при визитата си на Сент Етиен.