ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР

ПСЖ завърши 1:1 при визитата си на Страсбург и стана шампион на Франция за рекорден 11-и път кръг преди края на сезона в Лига 1. Лионел Меси (59) даде аванс на парижани след асистенция на Килиан Мбапе и този гол в крайна сметка се оказа решаващ за гарантиране на титлата. Кевин Гамейро (79) пък изравни и спаси домакините от изпадане.

Гостите започнаха по-активно, но трудно стигаха до вратата на Страсбург. Едва в 10-ата минута Лео Меси пусна чудесен пас към Мбапе, но френският национал не успя да преодолее Матц Селс. Пет минути по-късно Морган Сансон пробва да изненада Донарума, който обаче внимаваше и улови.

На далеч по-голямо изпитание бе поставен стражът на ПСЖ в 22-ата минута, когато трябваше да избива удар под гредата на Хабиб Диало. Колегата му на отсрещната врата пък блесна с отлично спасяване в 29-ата минута. Ренато Санчес бе забравен около точката на дузпата при центриране на Меси от корнер и шутира от въздуха, но белгиецът плонжира и изби.

В 34-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Бичиабу, но дори и след разглеждане с ВАР съдиите не посочиха бялата точка. Четири минути по-късно мощен шут на Диало срещна гредата на вратата на ПСЖ. Три минути преди почивката Лео Меси пропусна да открие резултата от пряк свободен удар.

След паузата в 59-ата минута от Лионел Меси получи отлично подаване от Килиан Мбапе и с майсторски удар не остави шансове на Селс за 0:1. Домакините не се предадоха и 20 минути по-късно стигнаха до изравняване чрез Кевин Гамейро, който стигна до избита от вратаря топка и я прати в мрежата на ПСЖ за 1:1.

Парижани можеха да си върнат аванса в 85-ата минута, когато Меси хвърли страхотен пас към Мпабе, но вратарят на домакините блесна с поредна добра изява.

След успеха ПСЖ събра 85 точки на върха, на 4 пред втория Ланс, който си гарантира сребърните медали и участие в Шампионска лига за първи път след сезон 2002/03, след като разби Аяо с 3:0 с голове на Дейвер Машадо, Адриен Томасон и Люис Опенда.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Развръзката в битката за местата, даващи право на участие в евротурнирите през следващия сезон остава за последния кръг. Единственото сигурно освен, че Пари Сен Жермен е шампиони и Ланс е втори, е това, че Олимпик Марсилия завършва на 3-о място, въпреки че загуби от Брест с 1:2.

Рен направи голяма крачка към участието си в евротурнирите през следващия сезон, след като се наложи с 2:0 над Монако. Ловро Майер даде аванс на „червено-черните“ в 52-рата минута, а Амин Гуири удвои аванса за Рен, който вече е на 5-о място с актив от 65 точки. Монако има същия брой точки, но остава на 6-а позиция.

Лил пък зае 4-ото място, където бяха монегаските преди началото на кръга, след като се наложи над Нант с 2:1. Куентин Мерлин даде аванс за „канарчетата“, но два гола от дузпи на Джонатан Давид „песовете“ стигнаха до пълния обрат и събраха актив от 66 пункта.

Нант пък продължава своята битка за оцеляване с Оксер. „Канарчетата“ остават в зоната на изпадащите с актив от 33 точки, докато Оксер вече има 35 пункта, след като завърши при равенство 1:1 с Тулуза.

Олимпик Лион запази своите шансове за участие в евротурнирите, след като победи с 3:0 Реймс. „Хлапетата“ се намират на 7-а позиция с актив от 62 пункта.

РЕЗУЛТАТИ И ГОЛМАЙСТОРИ В 37-ИЯ КРЪГ НА ЛИГА 1:

Страсбург - ПСЖ 1:1
0:1 Лионел Меси (59), 1:1 Кевин Гамейро (79)

Анже - Троа 2:1
0:1 Шавалерен (13), 1:1 Абдели (38), 2:1 Рао-Лисоа (90)

Клермон - Лориен 2:0
1:0 Кхаои (44), 2:0 Кауфрийз (74)

Лил - Нант 2:1
0:1 Мерлин (17), 1:1 Давид (51-дузпа), 2:1 Давид (88-дузпа)

Монпелие - Ница 2:3
1:0 Савание (7), 2:0 Савание (17-дузпа), 2:1 Баркли (53), 2:2 Лаборде (67), 2:3 Лаборде (79)

Лион - Реймс 3:0
1:0 Агбаду (2-автогол), 2:0 Лаказет (9), 3:0 Гакере (82)

Марсилия - Брест 1:2
0:1 Магнети (57), 1:1 Мбемба (75), 1:2 Камара (81)

Ланс - Аячо 3:0
1:0 Машадо (16), 2:0 Томасон (22), 3:0 Опенда (35-дузпа)

Рен - Монако 2:0
1:0 Майер (52), 2:0 Гури (73)