Барселона победи Еспаньол с 5:1 в каталунското дерби от 14-ия кръг на Примера дивисион. В герой за "синьо-червените" за пореден път се превърна Лионел Меси, който вкара хеттрик и отвърна на големия си съперник Кристиано Роналдо, който снощи също вкара три за Реал (3:0 над Селта).

Еспаньол поведе в 13-ата минута на мача с попадение на Серхио Гарсия, който се възползва от бърза контраатака и вкара в долния ъгъл на Браво с удар по земята. Попадението на Гарсия бе първи за "синьо-белите" на "Камп Ноу" за първенство в последните 5 години (21.02.2009 - Еспаньол печели с 2:1).

Меси можеше да изравни след половин час игра, но ударът му от пряк свободен удар срещна напречната греда. Аржентинецът все пак вкара важно изравнително попадение в края на полувремето, след като получи топката от Шави и с удар от дъгата на наказателното поле вкара за 1:1.

През втората част Барселона доминираше напълно и между 50-ата и 53-ата минута реши всичко. Меси вкара втория си гол след подаване на Луис Суарес, а минути по-късно Пике се разписа с глава след корнер.

Между 77-ата и 81-ата Барса отново удари Еспаньол с попадения на влезлия като смяна Педро Родригес, който малко след това подаде на Меси за крайното 5:1 и за третия гол на аржентинеца в мача.

Барселона е на втора позиция в класирането на две точки зад Реал, докато Еспаньол е в средата на таблицата.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 14 КРЪГ
06.12.14
17:00 ч.
Елче - Атлетико (Мадрид) 0:2
0:1 Хосе Мария Хименес (16), 0:2 Марио Манджукич (53)
Реал (Мадрид) - Селта (Виго) 3:0
1:0 Кристиано Роналдо (36-дузпа), 2:0 Кристиано Роналдо (65), 3:0 Кристиано Роналдо (81)
Барселона - Еспаньол 5:1
0:1 Серхио Гарсия (13), 1:1 Лионел Меси (45), 2:1 Лионел Меси (50), 3:1 Жерар Пике (53), 4:1 Педро Родригес (77), 5:1 Лионел Меси (81)