ПСЖ победи Ница като гост с 2:0  в мач от 30-я кръг на френската Лига 1.

В 11-а минута дойде първата по-сериозна възможност за отбелязване на гол, след като Лионел Меси опита удар от разстояние, но шутът бе слаб и не създаде проблеми на Шмайхел, който улови спокойно. Десетина минути след това Данило Перейра получи чудесна топка в наказателното поле, след което отскочи великолепно, стреляйки с глава, но кълбото се отклони от десния страничен стълб на Ница.

В 26-а минута Нуно Мендеш се измъкна в наказателното поле на противника, след което отклони към свободия Лионел Меси, който не се поколеба веднага да стреля с левия си крак и не остави шанс на Шмайхел - 1:0 за ПСЖ.

В последната минута на редовното време Ница имаше няколко възможности да изравни.  Първо Терем Морфи бе намерен в наказателното поле, а нападателят стреля с глава, но Донарума блесна с невероятна намеса. Секунди след това Никола Пепе също остана очи в очи със стража на парижани, но италианският вратар отново демонстрира феноменален рефлекс, избивайки встрани.

С тази победа ПСЖ е вече с шест точки преднина на върха пред Ланс, докато Ница остава осми с 45 пункта на сметката си.