Барселона победи с 4:1 като гост Расинг Сантандер в мач от четвъртия кръг на Примера дивисион в Испания. Както и в срещата преди дни с Атлетико (Мадрид) (5:2), Меси вкара два гола, а Златан Ибрахимович добави един. Така двамата затвърдиха мнението, че се намират в отлична форма и не спират да бележат.

Още до 27-ата минута Барса поведе с класическото 3:0. В 20-ата Ибра откри, в 24-ата Меси удвои, а три минути след това Жерард Пике направи резултата класически.

След почивката Лео Меси вкара второто си попадение в срещата за 4:0 в 63-ата. Малко след това аржентинецът бе заменен заради травма. В 72-ата Оскар Серано вкара единствения гол за домакините от Сантандер.

Победата е четвърта от четири мача за Барса. Отборът на Гуардиола е на върха в Примера дивисион с пълен актив от 12 точки и голова разлика 14:3. Вторият Реал (Мадрид) има 9 точки и голова разлика 11:2. Расинг Сантандер е на десето място с 4 точки. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 4 КРЪГ
От вторник:

Севиля – Майорка 2:0
1:0 Себастиен Скилачи (17), 2:0 Диего Пероти (25)

Расинг Сантандер – Барселона 1:4
0:1 Златан Ибрахимович (20), 0:2 Лионел Меси (24), 0:3 Жерард Пике (27), 0:4 Лионел Меси (63), 1:4 Оскар Серано (72)

В сряда, 23 септември
21:00 часа Еспаньол – Малага
Баланс: 54 мача, 19 победи за Еспаньол, 15 равенства, 20 победи за Малага

21:00 часа Херес – Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: нямат играни мачове

21:00 часа Виляреал – Реал (Мадрид)
Баланс: 20 мача, 2 победи за Виляреал, 6 равенства, 12 победи за Реал (Мадрид)

21:00 часа Тенерифе – Атлетик (Билбао)
Баланс: 24 мача, 7 победи за Тенерифе, 5 равенства, 12 победи за Атлетик (Билбао)

23:00 часа Спортинг (Хихон) – Сарагоса
Баланс: 10 мача, 2 победи за Спортинг (Хихон), 2 равенства, 6 победи за Сарагоса

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион