Звездата на Барселона Лионел Меси отбеляза хеттрик при победата на Аржентина над Хаити с 4:0 в Буенос Айрес. Появата му в игра се прие като изненада, тъй като се очакваше аржентинецът да пропусне двубоя, за да не рискува с контузия преди световното в Русия.

Треньорът Хорхе Сампаоли заложи на силен състав, за да зарадва привържениците на тима със силен резултат, след като в последната си контрола пред март аржентинците допуснаха шокираща загуба с 1:6 срещу Испания.

Резултатът беше открит от Меси в 17-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Джовани Ло Селсо.

В 58-ата минута Пласиде отрази удар на Ло Селсо, но при добавката Меси не сбърка и удвои аванса на домакините. В 66-ата минута Меси оформи своя хеттрик със своя 64-и гол за Аржентина, като в ролята на асистент влезе Кристиян Павон, който преди подаването се подигра със защитата на Хаити.

Крайният резултат оформи Серхио Агуеро в 69-ата минута, като този път асистент стана Лионел Меси.

Аржентина ще пътува днес за Испания, където ще се готви в Барселона. На 8 юни тимът лети за Йерусалим, където предстои контрола с Израел, след което Меси и компания ще отпътуват за базата си край Москва.

На световното в Русия финалистът от Мондиал 2014 е в предварителна група с Хърватия, Исландия и Нигерия.