Лионел Меси вкара всичките голове за убедителния успех на Аржентина с 5:0 срещу Естония в контрола, която се игра на стадион „Ел Садар“ в Памплона (Испания).

Голямата звезда на ПСЖ даде начало на головата фиеста в 8-ата с точно изпълнена дузпа, а в 45-ата удвои аванса на "гаучостите" след асистенция на Папу Гомес.

Две минути след почивката Меси оформи своя хеттрик след асистенция на Молина, а в 71-ата минута бе изведен сам срещу вратаря на Естония и не сгреши за 4:0. Той отбеляза своя пети гол в мача в 76-ата минута. След меле в наказателното поле на Естония, звездата на аржентинците бе най-съобразителен и оформи крайното 5:0.

Единственият друг случай, когато Меси вкара пет гола в един двубой, беше през март 2012 година, когато помогна на Барселона да победи със 7:1 Байер (Леверкузен) в Шампионска лига.