С два гола на Лео Меси Барселона постигна очаквана победа с 2:0 над Копенхаген в мач от Група "D" на Шампионската Лига.

Аржентинецът откри в 19-ата минута след като бе оставен сам на границата на наказателното поле и промуши топката през защитата. Малко след това Сантин направи най-голямата глупост в срещата. Играчът на датския шампион тръгна зад центъра и надбяга защитата, но малко пред наказателното поле спря сам, чакайки засада. Това бе и най-доброто положение за тима му в мача.

Малко преди края на първото полувреме Меси вкара след асистенция на Пике, но попадението бе отменено заради спорна засада.

Втората част не предложи нищо интересно, освен постоянните пасове между играчите на Барселона. Едва в добавеното време Меси вкара втория гол.

В другия двубой от групата Панатинайкос и Рубин Казан не излъчиха победител, завършвайки 0:0 в Гърция. Точката е първа в актива на Панатинаикос, докато Рубин има вече две. Двата тима запазват местата си във временното класиране. Барселона води със седем точки, а Копенхаген има шест./БЛИЦ

БАРСЕЛОНА - КОПЕНХАГЕН 2:0
1:0 Меси (19), 2:0 Меси (90)

Барселона: Пинто, Алвеш, Пике, Пуйол, Абидал, Масчерано, Бускетс, Максуел (73 Педро), Иниеста (90 Кейта), Меси, Вия (73 Шави)

Копенхаген: Виланд, Поспех, Занка, Антонсон, Вендт (89 Ларсон), Вингард (62 Боланьос), Квист, Клодемир, Гронкяер, Сантин (75 Зооре), Н'Дойе

Жълти картони: Иниеста (Б), Н’Дойе, Поспех (К)
Стадион: “Камп Ноу”