Лионел Меси вкара хеттрик за победата на Аржентина с 3:0 над Боливия в квалификация за Мондиал 2022 в зона Южна Америка. Това е 59-и пореден мач без победа като гост за боливийските национали. С трите си попадения Меси подобри рекорда на Пеле за най-много голове вкарани от южноамерикански футболист за националния си отбор.

Начален Бонус до 1000 лв. за онлайн

Краля на футбола има 77 в актива си, а звездата на Аржентина изравни рекорда му още в 14-ата минута на мача срещу Боливия. Вратарят на гостите Карлос Лампе можеше само с възхищение да гледа Меси първо прокарва топката между краката на Луис Акин, а след това стреля неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата.

Меси счупи рекорда на Пеле в 65-ата минута, а в две минути преди края на редовното време оформи хеттрика си. Така Аржентина вече има 18 точки от осем изиграни мача от квалификациите и заема второ място в класирането, на шест зад Бразилия. Боливия е на девета позиция с шест точки.

АРЖЕНТИНА – БОЛИВИЯ 3:0
1:0 Лионел Меси (14), 2:0 Лионел Меси (65), 3:0 Лионел Меси (88)

Аржентина: Мусо, Молина, Песея, Отаменди (82-Лукас Мартинес), Акуня, Де Паул (82-Паласиос), Паредес, Ди Мария (71-Н. Гонсалес), А. Гомес (62-Х. Кореа), Меси, Лаутаро Мартинес (71-А. Кореа)

Боливия: Лампе, Хесус Сагредо (77-Виямил), Хусино, Акин, Кинтерос, Хосе Сагредо, Сааведра (68-Р. Фернандес), Хустиниано, Вияроел (46-Р. Вака), Х. Вака (68-Алгараняс), Мартинс