Шампионът ПСЖ разби Нант с 4:0 в мача за Суперкупата на Франция, който се игра в израелския град Тел Авив. С две попадения се отчете Неймар (45+5, 82-дузпа), а по веднъж се разписаха Лионел Меси (22) и Серхио Рамос (57), за триумфират парижани за 11-и път с трофея.

В началото Ашраф Хакими и Пабло Сарабия пропуснаха да се разпишат, а в 14-ата минута Маркиньос засече с глава центриране от корнер и прати топката в напречната греда. Пет минути по-късно Нант отговори с удар на Моузес Симон, след който топката мина в близост до десния страничен стълб.

В 22-ата минута Лионел Меси получи убийствено подаване и с хладнокръвен изстрел намери мрежата на съперника.

В добавеното време на първата част Неймар се разписа след перфектно изпълнен пряк свободен удар.

След почивката в 57-ата минута Серхио Рамос се възползва от отбита топка и с елегантен удар с пета покачи на 3:0, а осем минути преди края на редовното време Жан-Шарл Кастелето извърши нарушение в наказателното поле, като освен извършената дузпа, получи и червен картон. Неймар пък бе точен от бялата точка и оформи крайното 4:0.