Конго загуби с 1:2 от Южен Судан в мач от група G от квалификациите за Купата на африканските нации.

Двама футболисти от efbet Лига бяха повикани в състава на домакините, но само един от тях взе участие в двубоя, а именно футболистът на ЦСКА 1948 Райън Бидунга, който записа пълни 90 минути. Играчът на Ботев (Враца) Меси Биатумусока остана на резервната скамейка, където още беше бившият „армеец“ Брадли Мазику.

В 66-ата минута гостите поведоха чрез Питър Даниел. Седем минути по-късно адашът му Питър Манянг беше изгонен с втори жълт, съответно червен картон.

В 90-ата минута Конго получи дузпа, която Тиеви Бифума реализира за 1:1. Макар и с човек по-малко, Южен Судан стигна до победата дълбоко в добавеното време. В герой за източноафриканците се превърна Тито Окело.

След загубата Конго е с 3 точки, колкото имат Южен Судан и Гамбия. Едноличен лидер с 6 е Мали.