Аржентина победи с 2:1 Португалия в контрола, играна в Женева. Две от звездите на световния футбол Лионел Меси и Кристиано Роналдо очаквано започнаха титуляри и спориха до 60-ата минута. Тогава португалецът бе заменен от Дани. Меси пък остана на терена до последния съдийски сигнал и отново излезе краен победител в битката си с Кристиано, както му се случва и с екипа на Барселона.

Аржентинецът игра цял мач като успя да донесе успеха на тима си с гол от дузпа в 90-ата минута. В 14-ата Меси асистира на Анхел Ди Мария за 1:0. В 24-ата пък Роналдо изравни, изпреварвайки за топката вратаря на Аржентина Серхио Ромеро след центриране в наказателното поле на "гаучосите".

Най-запомнящото се през второто полувреме бе пропускът на Уго Алмейда в 56-ата минута. Нападателят на Вердер получи топката от Кристиано Роналдо, но на празна врата от само метър от голлинията не успя да вкара, пращайки кълбото в аут. По-рано пък Алмейда нацели напречната греда от изгодна позиция. /БЛИЦ

АРЖЕНТИНА - ПОРТУГАЛИЯ 2:1
1:0 Анхел Ди Мария (14), 1:1 Кристиано Роналдо (24), 2:1 Лионел Меси (90-дузпа)

АРЖЕНТИНА: Серхио Ромеро, Николас Бурдисо, Габриел Милито, Хавиер Санети, Фаустино Рохо, Естебан Камбиасо, Хавиер Масчерано, Анхел Ди Мария, Евер Банега, Лионел Меси, Есекиел Лавеци

ПОРТУГАЛИЯ: Едуардо, Бруно Алвеш, Фабио Коентрао, Жоао Перейра, Роландо, Раул Мейрелеш, Нани, Жоао Моутиньо, Карлос Мартинс, Кристиано Роналдо, Уго Алмейда