Звездата на Барселона Лионел Меси ще пропусне гостуването на Сарагоса в неделя. Причината за е контузия в глезена, с която аржентинецът завърши реванша с ПСЖ (1:1).

Халфът бе до последно под въпрос за този двубой заради разтежение. В крайна сметка той бе стабилизиран и трябваше да се появява в игра след почивката, когато гостите поведоха. Именно Меси изработи попадението на Педро, което класира Барса напред след 1:1 у дома и 2:2 в Париж миналата седмица.

До края обаче Меси видимо довършваше мача без да си дава много зор и без да влиза в остри единоборства. А в последните минути дори накуцваше.

Точно поради тази причина здравето на звездата няма да бъде рискувано и той ще получи достатъчно време, за да се възстанови от травмите.