Барселона разби Леванте с 4:1 в мач от 4-ия кръг на испанската Примера дивисион. С този успех каталунците събраха актив от 12 точки и си върнаха лидерската позиция във временното класиране. С дубъл и с пропусната дузпа се отличи мегазвездата Лео Меси. Това бе шестата му изпусната дузпа в първенството. За последните 10 сезона никой не е изпуснал толкова наказателни удари.С двете си попадения Меси има вече за сезон 2015/16 9 гола от 10 мача и една асистенция.

Преди първия съдийски сигнал домакините излязоха на терена с фланелка с№ 12. Това е екипът на техния сънародник Рафиня, който получи тежка контузия и няма да играе до края на сезона.

Опълчението на гостите издържа до почивката, когато те не допуснаха гол в своята врата. В 50-ата минута Марк Бартра овладя находчив пас на Меси и с удар отблизо откри резултата. Само 6 минути по-късно вратарят Рубен сбърка след центриране на Дани Алвес и непокритият Неймар покачи на 2:0.

След час игра отново Неймар изработи дузпа за Барса, след като беше спънат в пеналта от Трухильо. Меси беше точен от "бялата точка" за 3:0.

В 66-ата минута Виктор Касадесус се възползва от поредния гаф на стража на домакините Тер Щеген и намали резултата - 3:1. Четвърт час преди края Барса получи нова дузпа. Този път Меси бе съборен от Федал, само че от бялата точка стреля разочароващо над вратата и пропусна.

В 90-ата минута гениалният аржентинец се реваншира за пропуска си и с кинжален изстрел фиксира крайното 4:1.

Барселона:
Тер Стеген, Дани Алвес, Бартра, Масчерано, Адриано, Ракитич, Бускетс (62 - Гумбау), Мунир, Сандро, Меси, Неймар

Леванте: Рубен, Лопес, Трухийо, Федал, Хуанфран, Тоньо, Камараса (80 - Рубен Гарсия), Верса, Лерма, Хилас (63- Виктор Касадесус), Рожер (68 - Дейверсон)

Ейбар – Атлетико (Мадрид) 0:2
0:1 Анхел Кореа (62), 0:2 Фернандо Торес (77)
19.09.15
23:00 ч.
Реал Сосиедад – Еспаньол 2:3
1:0 Иманол Агирече (20), 1:1 Херард Морено (44-дузпа), 1:2 Енцо Роко (71), 2:2 Жонатас (86), 2:3 Ернан Перес (90)
20.09.15
13:00 ч.
Севиля – Селта 1:2
0:1 Нолито (15), 0:2 Даниел Вос (26), 1:2 Фернандо Йоренте (54)
20.09.15
17:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Спортинг (Хихон) 2:3
0:1 Антонио Санабрия (4), 0:2 Антонио Санабрия (7), 1:2 Хуанфран (16), 2:2 Луис Алберто (28), 2:3 Алехандро Менендес (32)
20.09.15
19:15 ч.
Виляреал – Атлетик (Билбао) 3:1
1:0 Бруно Сориано (43-дузпа), 2:0 Марио Гаспар (66), 3:0 Лео Баптищао (79), 3:1 Ариц Адуриц (90+2)
Барселона – Леванте 4:1
1:0 Марк Бартра (50), 2:0 Неймар (56), 3:0 Лео Меси (61-дузпа), 3:1 Виктор Касадесус (66), 4:1 Лео Меси (90)