Лионел Меси стана рекордьор по отбелязани голове за един клуб в Испания. Той вече има 337 попадения за Барселона, след като се разписа два пъти при победата с 6:0 над Райо Валекано в мач от 24 кръг на Примера дивисион. 26-годишният аржентинец до момента делеше първото място в ранглистата с голмайсторската легенда на Атлетик (Билбао) Телмо Сара, който има 335 попадения.

Барселона взе ранен аванс, когато левият бек Адриано се разписа във 2-ата минута с далечен удар с десния крак. В 36-ата минута Меси вкара първи си гол, след като настигна дълъг пас на Сеск Фабрегас и копна топката над излезлия вратар Рубен Мартинес.

В 53-ата минута Алексис Санчес направи класически аванса на каталунците, а три минути по-късно Педро Родригес вкара четвъртия гол в мача. В 68-ата минута Меси се разписа за втори път, а малко след това отстъпи мястото си на Кристиан Тейо. Неймар довърши Райо Валекано с гол минута преди края.

Успехът изкачи Барселона на първото място в класирането с 60 точки, колкото има и вторият Атлетико (Мадрид), но “дюшекчиите” имат по-лоша голова разлика. Победата с 6:0 ще даде на каталунците допълнително самочувствие преди гостуването на Манчестър Сити във вторник в първи 1/8-финален мач от Шампионската лига.

Барселона – Райо Валекано 6:0
1:0 Адриано (2), 2:0 Лионел Меси (36), 3:0 Алексис Санчес (53), 4:0 Педро Родригес (56), 5:0 Лионел Меси (68), 6:0 Неймар (89)

Атлетико (Мадрид) – Валядолид 3:0
1:0 Раул Гарсия (3), 2:0 Диего Коста (4), 3:0 Диего Годин (74)
18:00 ч.
Хетафе – Реал (Мадрид) (ТВ +, Филм + HD)
Баланс: 19 мача, 5 победи за Хетафе, 2 равенства, 12 победи за Реал (Мадрид)
16.02.14
20:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Еспаньол (ТВ +)
Баланс: 157 мача, 67 победи за Атлетик (Билбао), 30 равенства, 60 победи за Еспаньол